Bilgisayar Virüsleri Nasıl Oluşur

Bilgisayar Virüsleri Nelerdir ?Virüsler Hepimizin Korktuğu Ve Endişelendiği Bir Şeydir. Virüs Genel Olarak Bizlerin Bilgisayarlarını Yavaşlatmasıdır. Bazende Özel Dosyalarımıza Erişebilmektedir. Hatta Bilgisayar Kamerasından Bizleri İzleyebilir Sesimizi Duyabilir. Bilgisayarımızı Kontrol Edebilir. Kimi Virüsler Vardır Onlar Reklam Virüsü Olarak Adlandırılmaktadır. Reklam Çıkartarak Bilgisayarınızı Yavaşlatır Ve Reklamdan Para Kazanır. Bilgisayarınızı Yönetebilir Ve Yavaşlatabilir. 

Virüs programlarını Tanıyalım. 

Lisanlı Ve Ücretsiz Olarak SUnulmaktadır.

Bir Çok Virüs Programı Vardır. Hepsi İyi Çalışır Fakat Virüs Programı Bilgisayarı Yavaşlatır.
Virüs Programlarını Sıralamak Gerekirse Lisanslı Ve Ücretsiz Virüs Programları Bulunmaktadır.

                                                        Esed Nod 32 


1987 Yılında Çıkarılmıştır. Çok Başarılı Bir Virüs Programıdır. Bir Çok Kullanıcı Tavsiye Etmektedir. Ücretsiz Ve Lisanslı Olarak Bulunmaktadır.
Uzun Süredir Hizmet Veren ESED NOD 32 En Çok Kullanılan Virüs Programıdır.


AVAST


1988 Yılında Çıkarılmıştır. Başarılı Bir Virüs Programıdır. Derin Tarama Özelliğine Sahiptir. Virüslerle Olan İlişkisi Oldukça İyidir. Bilgisayarımızı Gerektiğinden Fazla Korur. Fakat Bilgisayarımızı Yavaşlatır. Ücretsiz Ve Lisanslı Olarak Sürümleri Bulunmaktadır. Kullanıcılarının Memnun Olduğu Bir Virüs Programıdır.


                                            Kaspersky


1997 Yılında Çıkarılmıştır. Rus Yazılımcılar Tarafından Yapılmıştır. Kullanıcıların Memnun Olduğu Oldukça Başarılı Bir Virüs Programıdır. Çıkarılış Tarihi Diğer Virüs Programlarına Göre Geç Çıkmıştır. Ücretsiz Ve Lisanslı Sürümleri Bulunmaktadır. Virüs Programı Dışında Bir Kaç Daha Geliştirdiği Yazılımlar Bulunmaktadır.