En Çok Kullanılan Windows Sürümleri Hangileri

En Çok Kullanılan Windows Sürümleri Nelerdir ?

                                  

İşletim sistemi denilince ilk aklımıza gelen işletim sistemi Windows tur.
Windows İşletim Sistemi Oldukça Sürümlere Sahiptir.
Uzun süredir Hizmet Vermektedir.

Windows XP


Günümüzde halem daha eski sürümleri kulanılmaktadır.
2001 Yılında Çıkan Windows XP Sürümünü halen daha kullanan kullanıcılar bulunmakatdır. Çokda eski olsa bazı kişilerin çokda düşük sayıda kullanımı bulunmaktadır. Yenileme Ve Güncelleştirme Desteğini Kapatmıştır.

Windows Vista 


20006 Yılında çıkan Wnodws Vista Sürümü Pek Başarılı Bir sürüm değildir. Bu Yüzden kullanıcıları kullanmamaktadır. Stabil çalışmamazlığı ve bir çok sorunu ile çıkan Vista sürümü artık tercih dahi edilmemektedir. Yenileme Ve Güncelleştirme Desteğini Kapatmıştır.

Windows 7


2009 Yılında Çıkan Windows 7 Sürümü Oldukça Başarılıdır. Windows Vista Sürümünden Sonra Kullanıcıların çok beğendiği sorunsuz çalışan bir işletim sistemi olmuştur. Windows 7 nin Bir Sürü Sürümü Bulunmaktadır. Başarılı bir sürüm olmuştur. Günümüzde Halen daha kullanılmakatdır ve bir çok bilgisayarda bu işletim sistemi kuruludur. Yenileme Ve Güncelleştirme Desteğini Kapatmıştır.

Windows 8 - Windows 8.1 Pro


2012 Yılında Windows 8 Çıkmıştır. Diğer Sürümlerine göre tasarımı çok farklı olan bu sürüm kullanıcılara yenilikler sunmuştur. Koruma yönünde gelişmeleri fazla olan bu sürüm Windows 7 Sürümüne göre daha tasarımsal ve performans sağlayan bir sürüm dür. Windows 8 Tasarımı İle Olan Bu Değişikliği Çok İyi Ve Başarılı Olmuştur. Görünümü Ve Farklı Menüsü ile iyi bir işletim sistemi olmuştur. Windows 8 Sürümün Windows 8.1 Pro Sürümleride Bulunmaktadır. Bu Sürüm Windows 8 Den Daha İyi Bir Sürümdür. Kullanıcıların Tavsiye Ettiği Ve Kullandığı Bir Sürümdür. 
Yenileme Ve Güncelleştirme Desteğini Alan Bir İşletim Sistemi Sürümüdür.

Windows 10


2015 Yılında Windows 10 İsimli Sürümle Çıkmıştır. Tamamen Farklı Tasarımı Ve Görünüme Sahiptir. Kullanımı ve teması farklı olan yenilikçi bir sürümdür. Getirdiği yenilikler bulunmaktadır. Oldukça Performanslara oyunlara yenilik getirmiştir. Gerekli koruma güvenlikleri eklenmiştir. Başarılı bir işletim sistemi olmuştur. Sürüm geliştirmeleri Windows 10 Dada bulunmaktadır. Home Ve Pro İismli Sürümleri Bulunmaktadır. Performans Uyumlu Olan bu sürüm artık en çok kullanılan Windows Sürümü Olmuştur. Yeni Çıkan Programlar Ve Oyunlar Windows 10 Uyumlu ve aktif olarak çıkmıştır. Diğer Windows Sistemleri Eskidiği İçin Bu İşletim Sisteminde programlar sorunsuz çalışabilmektedir. Güncelleştirme Ve Yenileme Desteğini Alan Bir İşletim Sistemidir.
En Yeni Windows Sürümüdür.