En Çok Tercih Edilen İşletim Sistemi Mobil Ve Masa Üstü

 En Çok Kullanılan İşletim Sistemi Nelerdir ?İşletim Sistemleri Bilgisayar Ve Mobil Alanda Ayıralım, Bilgisayar Alanında İncelemelerimizi Yapıcağız.

Bilgisayarda İşletim Sistemi Seçeneği Daha Geniştir. Bilgisayarları Eğlence, İş, Film İzlemek,Araştırma,Programlama Veya Daha Fazla Seçenek İçin Kullanıyoruz.

İşletim Sistemleri Bizim Hayatımızı Kolaylaştırmıştır.

İlk Olarak Windows İşletim Sistemi Bizlere Neler Sunuyor.Eğlence,Programlama,Film,Müzik Araştırma Gibi Sneçenekleri Sunmaktadır. Özellikler Gamer Yani Oyun Sevenlerin Vazgeçemediği Tek İşletim Sistemi Wİndowstur. Windows Diğer İşletim Sistemlerine Göre Daha Fazla Kullanılmaktadır. Bu Yüzden Oyunlar Windows Uyumlu Çıkarılıyor. Programlarda Dahil. Kullanımıda Oldukça Basittir. Bir Sürü Serisi Bulunmaktadır. Şuan En Güncel Serisi Windows 10 Dur.

Windows İşletim Sistemi 1985 Yılında Windows 1.0 Sürümü İle Çıkmıştır.
Daha Sonra Sürüm İlerlemeleri Yapılarak Günümüz Şartlarında Windows 10 Sürümüne Gelinmiştir.
Windows 10 Diğer Sürümlerine Göre Daha Hızlı Ve İyi Bir Görünüme Sahiptir. Bir Çok Yeniliği Beraberinde Getirmiştir.
Windows Sürümleri En Tercih Edilen Sürümlerini Sıralayalım.
Windows 7
Windows 8-8.1Pro
Windows 10- Home-Pro

 Linux İşletim SistemiKullanıcı Çok Az Olup Genellikle Kod Yazanların Veyahut Bir Şeyleri Deniyenlerin İşletim Sistemidir. Kullanımı Oldukça Zordur.
1991 Yılında Linux Çıkmıştır. Şuanki Güncel Sürümü 4.17 Sürümüdür.
Linux İşletim Sisteminde Oyun Veyahut İş için Kullanılmaz Daha Çok Farklı Kod Yazmayı Sevenler Tarafından Kullanılmaktadır.
Linux Kullanıcı Oldukça Azdır. İnsanlar Bu İşletim Sistemini Tercih Etmezler. Linux İşletim Sistemine Uyumlu Çok Az Program Bulunmaktadır. Aynı Şekilde Oyunlarda Öyledir.


MacOS İşletim Sistemi Apple Şirketinin Bilgisayarlar İçin Çıkarttığı Bir İşletim Sistemidir. 2001 Yılında Çıkmıştır.
Kullanım Amacı Daha Çok Ofis, Programlama, Photoshop Gibi Seçenekleri Daha İyi Olanak Sağlamasıdır. Aynı Zamanda Video , Film Gibi Render İşlerin dede Tavsiye Edilir Ve Sevilir Bir İşletim Sistemidir.Oyun Odaklı İşletim Sistemi Olmadığı İçin Kullanım Amacı Farklıdır. Oyun Severlerin Sevmediği Bir İşletim Sistemidir. Apple Yongasında Bütün İşletim Sistemleri Kısıtlı Olduğu İçin İnsanlar Kullanmıyor. Rahat Ve Virüssüz Tehlikesiz Bir İşletim Sistemidir.