YAPAY ZEKA NEDİR ?

YAPAY ZEKA NEDİR ?

Yapay zeka,canlı bir organizmadan yararlanmayıp tamamıyla yapay araçlar ile oluşturulan insana ait davranış ve düşünceleri sergileyebilen teknolojidir.NASIL ORTAYA ÇIKTI ?

Bilgisayarın yeni icat edildiği o dönemde Mathison Turing tarafından sorulan "Makineler düşünebilir mi ?" sorusu ile yapay zeka ile ilgili ilk araştırmalar yapıldı.Bu sistem 2.Dünya Savaşı'ndaki askeri silahlanmanın yeni nesil teknolojiye dönük şekilde gelişmesinde önemli bir etken olmuştur.
Makine dili,algoritma ve belirli bir veri çalışması -aktarımı ile- oluşan Makine Zekası,insani hareket ve özelliklerden esinlenerek tasarlanmıştır.Günümüzde fazla önem verilen yapay zeka teknolojisi ile bugün her işimizi kolaylaştırılacak şekilde robotlar tasarlanıyor.
  İlk yapay zeka mucitleri ise Pitts ve McCulloh olarak bilinir.Robotlara çeşitli fonksiyon atayabilme özelliğini geliştirmişlerdir.

YAPAY ZEKA GELECEĞİ NASIL ETKİLİYOR ?

Hala büyük bir hızla gelişmekte olan yapay zeka,kimi yorumlara göre insanlığın sonunu getireceğini söylüyor.Olumlu yönde yorumlayanlar ise insanlara  büyük bir şekilde yardımda bulunacağını,çoğu işi robotların yapacağını söylüyor.Yapay zeka insanlık için güzel bir buluş mu; yoksa insanlığın sonunu getirecek bir icat mı onu hep beraber göreceğiz.

3 yorum

25 Ocak 2020 14:17 Yanıtla Sil Sil

Hop orospu çocuğu nerede Link kısaltma paneli len dalyarak şaklaban piç kuruları hadi bakim

avatar
25 Ocak 2020 14:18 Yanıtla Sil Sil

Hamam tassii gümüşten yeni geldim gömüşten bunu bana öğreten senin yavşak enişten ooo çilli çillide yavrum çilli

avatar
21 Şubat 2021 22:49 Yanıtla Sil Sil

beni bilgilendirdiniz teşekkür ederim

avatar